Koupání a potápění v Sharm el Sheikhu

Nádherné pláže Sharm el Sheikhu

Sharm el Sheikh je rájem plavců a potápěče. Teplé, čisté vody Rudého moře jsou ideální k objevování podmořského světa. Sharm el Sheikh se také může pochlubit více než 30 potápěčskými lokalitami, z nichž každá má svůj vlastní jedinečný podmořský život a ekosystém. Jedním z nejoblíbenějších míst pro šnorchlování a potápění v oblasti Sharm el Sheikh je národní park Ras Mohammed. V něm můžete z blízka prozkoumat živoucí korálové útesy, hemžící se barevnými rybami, želvami, rejnoky a dokonce i žraloky. Na ty, kteří dávají přednost pobytu nad vodou, čeká v Sharmu spousta krásných pláží.

Jednou z nejznámější pláží v oblasti Sharm el Sheikh je bezpochyby Naama Bay. Díky jemnému písku, pozvolna klesajícímu dnu a tyrkysové vodě v přilehlém moři je snadné pochopit, proč sem turisté tak rádi cestují na dovolenou. A proč odpočívají a relaxují právě na této pláži. Mezi další oblíbené pláže Sharm el Sheikhu patří Shark’s Bay a Nabq Bay. Ať už hledáte klidné místo, kde stávíte svou dovolenou v Egyptě, nebo živou atmosféru a nekonečné plážové párty, v Sharm el Sheikhu se vždy najde pláž, která pro vás bude jako stvořená.

Magie korálových útesů

Sharm el Sheikh je v každém případě rájem všech milovníků moře a podvodního světa. Korálové útesy v Rudém moři se řadí k jedněm z nejúchvatnějších na světě. A Sharm el Sheikh nabízí jedny z nejlepších příležitostí ke koupání a potápění ve vodách Rudého moře. S více než tisícovkou druhů ryb a přes 150 druhů korálů je tady obrovské množství podmořského života, čekající na své poznání a bližší prozkoumání.

Jedním z míst, která určitě musíte během pobytu na Sinajském poloostrově kvůli potápění nebo šnorchlování navštívit, je již zmíněný národní park Ras Mohammed. Tato chráněná oblast se může pochlubit křišťálově čistou vodou plnou barevných ryb, želv a dokonce i delfínů a žraloků. Jedincům, co spíše preferují aktivity blíže ke břehu, nabízí Naama Bay dostatek příležitostí ke koupání a opalování na svých krásných plážích.

Ale není to jen o tom, co se tu skrývá pod hladinou. Sharm el Sheikh nabízí také nejrůznější aktivity na a nad hladinou moře. K těm nejpopulárnějším patří parasailing a jízda na vodním skútru. Takže ať už jste zkušený přístrojový potápěč, nebo jen hledáte odpočinkový den u moře, Sharm el Sheikh má v sobě něco kouzelného. A to může nabídnout všem, co milují zábavu, vzrušení a trávení času venku pod širým nebem.

Bezkonkurenční zážitek

Letovisko Sharm el Sheikh je vytouženou destinací všech milovníků plavání a potápění. Rudé moře nabízí krásně prohřátou vodu, jako stvořenou ke koupání. Pobřeží Sharmu je lemováno mnoha korálovými útesy, jež jsou v dosahu plavců z pobřeží. Proto je oblast ideálním místem ke šnorchlování a potápění. Jen několik metrů od pláže tady můžete prozkoumávat pomořský život v jeho přirozeném prostředí.

Korálové útesy kolem Sharm el Sheikhu jsou jedny z nejkrásnějších na planetě a pravidelně přitahují do Egypta turisty z různých částí světa. Potápěči mohou očekávat, že se tu setkají s řadou mořských tvorů, jako jsou delfíni, útesoví žraloci, obří škeble a mnoho dalších. S více než stovkou druhů korálů, přítomných jen v této oblasti, není pochyb o tom, že si tento jedinečný zážitek užijete.

Jedinci, kteří se nechtějí potápět s přístrojem a nijak hluboko, ale přesto si chtějí užít vše to, co se skrývá pod tyrkysovou hladinou moře u Sharm el Sheikhu, mohou vždy využít šnorchlování jako další možnost objevování. S nasazenou maskou, šnorchlem a ploutvemi se můžete vznášet nad barevnými rybami a objevovat svůj vlastní malý kout ráje. A přitom si nekompromisně užívat vše, co Sharm el Sheikh pod vodou nabízí.

Turisté, kteří se chtějí potápět, mohou navštívit v Sharm el Sheikhu několik potápěčských center. Ta nabízejí kurzy i ponory s průvodcem. Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, ve vodách oblasti Sharm el Sheikh si určitě najdete něco, co vás upoutá. Díky mírným proudům a rozmanitému mořskému životu tu potápěči mohou v klidu a bezpečí prozkoumávat barevné ryby a další život na útesech.

Pokud dáváte spíše přednost pobytu nad vodou, prosté koupání a plavání je na plážích Sharm el Sheikhu minimálně stejně příjemné. Klidné vody usnadňují plavání a šnorchlování blízko břehu. Ovšem nemusíte se ani bát vydat se dál do moře. Opalování na zdejších písečných plážích, lemovaných vzrostlými palmami, ve vás určitě zanechá pocit uvolnění a omlazení.

Zažijte přírodní krásy Sharm el Sheikhu

Koupání a potápění v Sharm el Sheikhu jsou dva zážitky, které učiní i vaši dovolenou v tomto egyptském letovisku skutečně nezapomenutelnou. Křišťálově čisté vody Rudého moře nabízejí vynikající viditelnost, což z oblasti dělá perfektní destinaci pro potápěče, šnorchlovače i plavce. Se spoustou druhů korálů i ryb nebudete mít nouzi o jedinečné podvodní zážitky. Jedním z oblíbených míst k potápění i šnorchlování je národní park Ras Mohammed. V něm můžete blíže prozkoumat mimořádné útesy, jako je třeba Shark Reef a Yolanda Reef. Tyto lokality nabízejí hojnost mořského života včetně hejn barevných ryb, želv, rejnoků a dalších mořských živočichů.

Po dlouhém dni, stráveném ve vodě objevováním přírodních krás mořského života v Sharm el Sheikhu, není nic lepšího, než si vychutnat západ slunce na jedné z mnoha pláží. Třeba při popíjení osvěžujícího nápoje. Můžete si také dopřát tradiční egyptskou kuchyni v jedné z plážových restaurací. Ty podávají vynikající čerstvé mořské plody, ulovené přímo u zdejších břehů. Celkově vzato, Sharm el Sheikh nabízí jedinečný zážitek, jenž v sobě spojuje dobrodružství s relaxací. To z něho činí povinnou destinaci všech cestovatelů, hledající jedinečné přírodní krásy.

Mořské zázraky

Koupání v Sharm el Sheikhu je nezapomenutelným zážitkem. Ať už se chcete ponořit do mělkých vod, nebo se vydat na ponor do hlubokého modrého moře, každý si tady najde něco. Pláže jsou dostatečně prostorné a teplota vody je ideální pro celoroční zábavu. Šnorchlování je taktéž skvělým způsobem, jak v oblasti Sharmu prozkoumat podmořský svět, aniž byste se přitom museli potápět nějak hluboko.

A potápění v Sharm el Sheikhu nabízí zcela novou úroveň dobrodružství. Od pulzujících korálových zahrad až po potopené vraky lodí. Tady je vždy co objevovat. Zkušení potápěči mohou prozkoumat oceánské příkopy nebo si zaplavat se žraloky. V okolí letoviska je spousta potápěčských center, která nabízejí kurzy pro všechny úrovně znalostí i dovedností, stejně jako půjčovny vybavení. Nezáleží na tom, zda se chcete naučit potápět, nebo si jen vyzkoušet jeden ponor kvůli zábavě.

Potápěčské lokality v Sharm el Sheikhu jsou vhodné k ponorům začátečníků i zkušených potápěčů. Ti začínající mohou ke svým prvním ponorům využít mělké útesy v zálivu Naama nebo Ras Um Sidd. Zkušení potápěči se pak mohou vydat na náročnější místa, jako jsou již výše zmíněné útesy Shark Reef nebo Yolanda Reef. U nich budou svědky hojnosti podmořského života v Egyptě včetně útesových žraloků, barakud, mant a mnoha dalších.

Kromě potápění je i prosté koupání v teplých vodách Sharm el Sheikhu další aktivitou, kterou by si návštěvníci této části Egypta neměli nechat o dovolené ujít. Teplota moře se po celý rok pohybuje mezi 20 – 28°C. Proto je oblast Sharm el Sheikh vhodná koupání v kteroukoli roční dobu. Ať už se chcete ponořit do zdejších hlubokých modrých vod, nebo jen lenošit na jedné z úžasných městských pláží, jako je Hadaba Beach nebo Shark Bay Beach, Sharm el Sheikh vás rozhodně nezklame.

Kouzlo korálových útesů

Sharm el Sheikh je rájem na zemi všech jedinců, milujících plavání a potápění. Je místem, kde můžete zažít jedinečné kouzlo korálových útesů, krásný podmořský život a křišťálově čistou vodu. Rudé moře nabízí neuvěřitelný podmořský svět, který učiní váš pobyt v této části Egypta nezapomenutelným.

Pokud máte rádi šnorchlování, národní park Ras Mohammed je ideálním místem k prozkoumání korálových útesů regionu Sharm el Sheikh. Tento park skrývá mnoho slavných potápěčských lokalit, jako je Shark Reef, Yolanda Reef a Anemone City. Díky svému rozmanitému ekosystému, plnému korálů, barevných druhů ryb, želv a delfínů, není divu, že je považováno za jedno z nejlepších míst pro potápění na světě.

Zkušenější potápěči by měli na svůj itinerář zařadit průzkum vraku lodi Thistlegorm. Jde o britskou nákladní loď z druhé světové války, která byla potopena německými bombardéry v roce 1941. Dnes zůstává jedním z nejznámějších egyptských vraků, ležících v hloubce jen asi 30 metrů. Potápěči na tomto historickém místě najdou takové válečné artefakty, jako jsou náklaďáky, motocykly, pušky a dokonce i boty. Tento ponor se tak rozhodně nepodobá žádnému jinému zážitku v Sharm el Sheikhu.

Vplujte do korálových útesů

Oblast Sharm el Sheikh je lokalitou, kde najdete jedny z nejpozoruhodnějších korálových útesů na světě. Křišťálově čisté vody Rudého moře poskytují ideální prostředí k prozkoumání těchto podvodních zázraků. Potápěčské a šnorchlovací lodní výlety jsou tady snadno dostupné a uspokojí všechny úrovně šnorchlařů i potápěčů.

Těm, kteří raději zůstávají nad vodou, ale přitom se na zdejší podmořský život rádi podívají z blízka, nabízí plavba lodí s proskleným dnem příležitost obdivovat barevné korály, aniž by se namočili. Pro skutečně pohlcující zážitek však není nic tak intenzivního, jako plavání mezi těmito živými mořskými organismy. Plavání ke korálovým útesům umožňuje návštěvníkům Sharmu na vlastní oči vidět, jak jemné a složité tyto ekosystémy mohou být. Avšak je velice důležité tak činit zodpovědně a nedotýkat se nebo rušit zdejší mořský život. Jedině tak můžeme pomoci zajistit, aby se těmto přírodním divům dařilo i během příštích dekád.

Potápění s delfíny

Koupání, šnorchlování a potápění u letoviska Sharm el Sheikh je zážitkem jako žádný jiný. Křišťálově čisté vody Rudého moře jsou domovem rozmanité škály mořského života, včetně hravých a inteligentních delfínů. Tato jemná stvoření se často zvědavě přibližují k potápěčům a plavcům, takže jde o nezapomenutelné setkání.

Potápění s delfíny v Sharm el Sheikhu je oblíbenou aktivitou začátečníků i zkušených potápěčů. V okolí Sharm el Sheikhu jsou různá potápěčská místa, kde se delfíni vyskytují. K těm nejznámějším patří národní park Ras Mohammed a ostrov Tiran. Některá potápěčská centra nabízejí specifická setkání s delfíny, kde můžete plavat vedle nich v jejich přirozeném prostředí.

I když je důležité pamatovat na to, že se jedná o divoká zvířata a musíme respektovat jejich prostor, plavání s delfíny je neuvěřitelně obohacující zážitek, který v mnoha zanechá povznesený pocit ze setkání. Ať už se s nimi rozhodnete šnorchlovat nebo se potápět, vidět tyto nádherné tvory zblízka v jejich přirozeném prostředí je něco, co ve vás zůstane navždy.

Objevte vraky u Sharm el Sheikhu

Potápění v oblasti Sharm el Sheikh může být dobrodružstvím na celý život. Zvláště pak pro ty, kteří rádi prozkoumávají tajemný podmořský svět. Letovisko je daleko za hranicemi Egypta známé svými křišťálově čistými vodami a bohatým podmořským životem. Řada lidí ale neví, že je také domovem některých z nejvíce fascinujících vraků na světě.

Jedním z nejznámějších vraků v této oblasti je vrak SS Thistlegorm, lodi britského obchodního námořnictva, která se potopila během druhé světové války. Vrak objevil v roce 1956 Jacques Cousteau a od té doby se stal oblíbeným místem pro potápění pro turisty. Návštěvníci mohou prozkoumat zbytky lodi, včetně jejích nákladních prostorů naplněných tanky, nákladními auty, motocykly a dalšími válečnými potřebami.

Dalším historickým vrakem, který stojí za prohlídku, je vrak Dunraven. Britský parník, který se potopil v roce 1876 po nárazu na útes. Vrak leží v hloubce přibližně 18 metrů a nabízí potápěčům příležitost vidět takový podmořský život, jako jsou pomci, barakudy, čtverzubcovité ryby a další. S tak bohatou historií pod hladinou je Sharm el Sheikh skutečně povinnou destinací pro každého, kdo miluje šnorchlování nebo potápění.

Podvodní safari

Na typickém podvodním safari v Sharm el Sheikhu mohou návštěvníci očekávat, že kolem nich budou plavat barevné korály a hejna ryb. Odvážnější a zkušenější jedinci mohou prozkoumávat vraky lodí, jako je SS Thistlegorm, jenž se potopil během druhé světové války. Instruktoři potápění jsou k dispozici pro ty, kteří potřebují vedení nebo chtějí získat certifikaci.

Plavání s delfíny je další oblíbenou aktivitou v Sharm el Sheikhu. Tito inteligentní tvorové jsou známí svým přátelským chováním k lidem. Často bývají viděni plavat vedle lodí nebo se ze zvědavosti přibližovat k potápěčům. Obecně vzato je podvodní safari v Sharm el Sheikhu nezapomenutelným zážitkem, který umožňuje nahlédnout do krásy a rozmanitosti života pod vlnami.

Potápění v Rudém moři u Sharm el Sheikhu je dobrodružstvím, které stojí za to zažít alespoň jednou za život. Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, pro všechny úrovně dovedností i znalostí je tu k dispozici spousta možností. Od prozkoumávání vraků až po plavání s delfíny, v této části Egypta není nikdy nuda, když jste pod vodou. Sbalte si tedy kufry a vydejte se vstříc této nádherné a úžasné destinaci.