Koupání a potápění v El Gouně

Epická přímořská destinace

Pokud jde o skutečně velkolepé destinace pro koupání a potápění, egyptská El Gouna je určitě jednou z nejlepších. Rozkládá se přímo na pobřeží Rudého moře a je známá kvůli své křišťálově čisté vodě a úchvatné korálové útesy pod hladinou. Toto krásné plážové letovisko nabízí celou řadu aktivit plavcům, milovníkům šnorchlování i potápěčům. El Gouna je tak je ideálním místem k prožití parádní dovolené v těsném spojení s mořem.

V bohatém přímořském světě v blízkosti letoviska El Gouna si každý najde místo, které jej zajímá. K dispozici tady turisté mají takřka vše, co je třeba k prožití fantastické dovolené u moře. Od klidných chráněných zátok stranou hlavního turistického ruchu až po rušné korálové zahrady a barevné ryby. V oblasti El Gouna je v provozu několik potápěčských center. Ta nabízejí kurzy potápění začátečníkům i specializovanou výuku pro zkušené potápěče. Zájemci o šnorchlování mohou podél pobřeží El Gouny prozkoumat mnoho korálových útesů, které se nacházejí hned u pobřeží a v minimální hloubce.

Jedinečné bohatství moře

Letovisko El Gouna je překrásnou oázou křišťálově čistých vod a úžasných korálových útesů pod hladinou. Všem turistům, hledajícím jedinečný zážitek z plavání nebo potápění v průzračně čistém Rudém moři, nabízejí vody podél pobřeží El Gouny jedny z nejúžasnějších podvodních světů na planetě.

Turistické středisko El Gouna se však může, vedle koupání a potápění, pochlubit i mnoha dalšími aktivitami. Ty určitě ocení milovníci dobrodružství. Od kitesurfingu a zábavných výletů lodí až po jízdu na vodních skútrech. S více než 10 kilometry pobřeží a oblastí mnoha lagun je tady k dispozici spousta aktivit, které můžete vyzkoušet. To vše navíc na pozadí tyrkysově modrých vod, obklopených úchvatnou pouštní scenérií a horami v pozadí.

Díky několika zatím zcela minimálně využívaným plážím je i dnes v El Gouně snadné najít si své soukromé místo daleko od hlavního shonu. Tato místa jsou ideální ke strávení poklidného dne, plného koupání nebo průzkumu bohatého života pod hladinou Rudého moře.

Průzkum i relaxace

Jen asi málokdo by nesouhlasil s konstatováním, že El Gouna je jedním z nejkrásnějších míst k odpočinku a prozkoumávání v celém Egyptě. Dokonalá rovnováha mezi přírodou a městským životem z ní dělá skvělou destinaci nejen pro milovníky koupání, šnorchlování a potápění. Ať už hledáte idylické místo na pláži na břehu šumícího moře, nebo aktivnější zážitky, El Gouna má co nabídnout každému ze svých návštěvníků.

Křišťálově čisté vody podél pobřeží El Gouna jsou jako stvořené k bezstarostnému plavání, zajímavému šnorchlování a dokonce i přístrojovému potápění. Letovisku poskytuje, díky kombinaci přírodních útesů, uměle vytvořených lagun a života pod hladinou jedinečnou podmořskou krajinu, která nemá obdoby. Můžete se tady zúčastnit lekcí přístrojového potápění pod vedením kvalifikovaných instruktorů, nebo prostě jen relaxovat na klidných plážích s nádherným výhledem na hladinu Rudého moře. Ti, kteří dávají přednost spíše pobytu nad hladinou moře, se mohou projet na kajaku podél pobřeží nebo vyzkoušet windsurfing.

Ponořte se do neznáma

Koupání a potápění v oblasti El Gouny je v každém případě jedinečným zážitkem, jenž vás vezme daleko od všednosti. El Gouna totiž nabízí svým návštěvníkům skvělou příležitost prozkoumat zdejší pulzující korálový útes a na vlastní oči spatřit řadu exotických mořských tvorů. Ať už hledáte odpočinkový den s možností koupání, nebo dobrodružný ponor do neznámých hlubin moře, El Gouna má v nabídce něco pro každého.

Oblast se může pochlubit průzračně čistou vodou, jejíž barva přechází od tyrkysové až po tmavě modrou. Zdejší moře činí z resortu jednu z nejvyhledávanějších lokalit v Egyptě ke koupání, šnorchlování a potápění. Široký výběr šnorchlovacích míst v blízkosti pobřeží umožňuje i běžným plavcům bez potápěčské výstroje přístup k úžasným korálovým útvarům a barevnému podmořskému životu. A to včetně želv a pestrobarevných hejn ryb.

Objevování pobřežního ráje

El Gouna je skutečným pobřežním rájem, jenž se pod svými rozlehlými tyrkysovými vodami hemží tajnými zázraky. Ať už jste náruživý potápěč, hledající dobrodružství, nebo příležitostný plavec, milující koupání, El Gouna vás v žádném případě nezklame. Toto malé město na břehu Rudého moře je lokalitou, kde najdete některé z nejrozmanitějších a nejživějších útesů na světě. Pokud se sem vypravíte na dovolenou, snadno pochopíte, proč sem lidé z celého světa pravidelně cestují, aby prozkoumali zdejší prostředí pod hladinou.

Turistické středisko El Gouna má v zásobě něco pro každého, kdo rád tráví čas ve vodě. Najdete tady takřka vše, od barevných korálových zahrad a bohaté přírody až po potopené vraky lodí, plné historie. Najdete tady spoustu potápěčských lokalit, vhodných k potápění všech úrovní potápěčských zkušeností. I začátečníci si tady mohou užít objevování mnoha jedinečných přírodních prvků, které tato část Egypta nabízí.

Okouzlující egyptský mořský svět

Každý rok cestují tisíce turistů do malebného letoviska El Gouna na pobřeží Rudého moře nedaleko Hurghady. To je známé svou přírodní krásou a působivým společenským životem. Věděli jste ale, že El Gouna se může pochlubit skutečně velkolepým podvodním rájem? A to i na poměry turisticky populárního a oblíbeného Egypta. Právě tady mohou turisté, v tyrkysově modrém moři pod mořskou hladinou, blíže poznat a prozkoumat řadu exotických mořských tvorů a barevných korálů.

Bohaté korálové útesy, obklopující pobřeží El Gouny, je atraktivní jak pro zkušené potápěče, tak i začínající šnorchlisty. Podvodní svět tady překypuje životem. Od velkolepých mant až po majestátní žraloky. V tomto resortu nikdy není nouze o fascinující podmořskou podívanou. A i když nejste na potápění nebo šnorchlování, stále můžete obdivovat pulzující korálové zahrady z lodi se skleněným dnem. Nebo se můžete zúčastnit naučné prohlídky s průvodcem o ochraně útesů.

Tajemství pod hladinou

Egyptská El Gouna je známá svými křišťálově modrými vodami a úžasnými korálovými útesy. Pod hladinou Rudého moře však čeká i něco tajemnějšího. Těm, kteří na dovolené v Egyptě hledají dobrodružství a chuť neznáma, nabízí El Gouna zájezdy za koupáním a také potápěčsky zaměřené zájezdy. Ty posledně jmenované vás zavedou na některá z nejtajnějších míst této oblasti.

Vody kolem El Gouny žijí úžasným mořským životem. Včetně pestrobarevných korálů, želv, rejnoků a všech druhů tropických ryb. Vydejte se ale trochu hlouběji do mořských hlubin. Právě tady odhalíte i další stránku Egypta. Čekají tu na vás vraky lodí, které v minulosti zůstaly skryty pod vlnami. Ať už jste zkušený potápěč nebo právě začínáte, prohlídky s průvodcem vám pomohou začít s vaší podvodní průzkumnou výpravou.

Potápěčům i milovníkům šnorchlování určitě poskytne návštěva El Gouna jedinečné zážitky. Není srovnatelného zážitku s pobytem uprostřed množství exotických systémů korálových útesů a barevných ryb. Díky snadnému přístupu z pobřeží nebo potápěčských výletů na lodi tady mohou návštěvníci objevit zajímavá místa až do hloubky přes 30 metrů. Všechna z nich jsou plná pulzujícího podmořského života. Oblast je také místem s několika vraky lodí, jež jsou ideální pro zkušené potápěče, hledající něco náročnějšího.