Koupání a potápění v Marsa Alam

Neokoukané moře

Marsa Alam je oblíbenou turistickou destinací, známou svými průzračně modrými vodami a korálovými útesy. Je současně skvělým místem pro dovolenou všech milovníků plavání a potápění. Bude se tady líbit každému, kdo chce blíž prozkoumat hlubiny Rudého moře v oblasti, která zatím nebyla tolik zasažena masovou turistikou. Marsa Alam je taktéž vyhlášeným místem k přístrojovému potápění. S více než 20 potápěčskými lokalitami nabízí každému něco, od úplných začátečníků až po pokročilé a zkušené potápěče.

Jedním z nejznámějších potápěčských míst v Marsa Alam je útes Elphinstone Reef. Ten se nachází jen asi 25 kilometrů od pobřeží. Útes je domovem některých z nejrozmanitějších mořských živočichů v Egyptě. Včetně žraloků, kladivounů a mant. Dalším oblíbeným místem k potápění v Marsa Alam je zátoka Abu Dabab Bay. V ní si zase můžete zaplavat s velkými mořskými želvami a dugongy.

Ale není to jen potápění, co dělá z Marsa Alam skvělou destinaci, kde si dokonale užijete slunce, moře a nejrůznější vodní sporty. Mělké vody podél pobřeží Marsy Alam jsou ideální ke koupání a šnorchlování. Mezi živými korálovými formacemi, jen pár metrů od břehu, objevíte hejna pestrobarevných ryb. Ať už jste zkušený potápěč, nebo se jen chcete s maskou a ploutvemi ponořit do křišťálově čistých vod, Marsa Alam je jako stvořená k poznávání a objevování bohatého podmořského světa.

Zažijte outdoorové dobrodružství

Koupání a potápění v Marsa Alam nabízí nezapomenutelný zážitek všem milovníkům slunce, moře a pohody. Křišťálově čisté vody Rudého moře a rozmanitý podmořský život jsou ideální kombinací k prožití vzrušujících zážitků pod hladinou. Pobřeží v okolí letoviska Marsa Alam nabízí několik světově proslulých potápěčských lokalit. Ty nabízejí možnost z blízka prozkoumat jedny z nejhezčích korálových útesů Rudého moře, exotické druhy ryb a dalších mořských živočichů a dokonce i vraky lodí.

Pokud si chcete udělat příjemný den u vody, vydejte se na jedno z mnoha míst ke koupání v Marsa Alam. Zdejší pláže se mohou pochlubit jedněmi z nejčistších vod na světě. Jsou tak jako stvořené ke šnorchlování, nebo prostě jen k osvěžujícímu koupání. Na řadě pláží v Marsa Alam si taktéž můžete vyzkoušet populární vodní sporty. K těm nejoblíbenějším se řadí windsurfing, jízda na kajaku a paddleboarding.

Ať už jste zkušený potápěč nebo do Egypta cestujete kvůli odpočinku a lenošení na vyhřáté pláži, na podvodním hřišti v Marsa Alam si každý najde přesně to, co bude vyhovovat jeho přáním a potřebám. Takže začněte balit kufry a připravte se na vzrušující dobrodružství, které vás vezme do těsného kontaktu s některými z nejúžasnějších výtvorů přírody.

Dolů do hlubiny

Bezstarostné koupání a pochopitelně i potápění je v Marsa Alam jedinečným zážitkem, který byste si určitě neměli nechat ujít. Průzračně čisté vody Rudého moře jsou domovem mnoha druhů různých mořských živočichů. Z blízka tu budete moci pozorovat barevné ryby, delfíny a dokonce i žraloky. Proto je také Marsa Alam skvělou destinací pro letní dovolenou u moře milovníků šnorchlování či potápění. Právě tady totiž budou mít možnost zblízka prozkoumat a na vlastní kůži zažít hlubiny Rudého moře.

Marsa Alam je mezi turisty z celého světa stále oblíbenější i díky nedotčeným korálovým útesům a pulzujícímu mořskému životu. Milovníci šnorchlování se mohou těšit na korálové útesy těsně u hladiny, nebo jen pár metrů pod ní. Na útesech mohou pozorovat hejna barevných ryb, které kolem nich plavou. Zkušenější potápěči se pak obvykle vydávají hlouběji do moře dále od pobřeží. Dále od pláží se dá setkat s většími mořskými tvory, jako jsou rejnoci, želvy a žraloci.

Pokud hledáte jedinečné podvodní dobrodružství, Marsa Alam rozhodně stojí za bližší poznání a prozkoumání. Se svými teplými vodami a takřka nepřebernými přírodními krásami není divu, že se tato destinace stala jedním z nejlepších míst ke koupání a potápění v celém Egyptě.

Moře láká

Prohřáté moře a písčité pláže v Marsa Alam poskytují návštěvníkům této části Egypta jedinečný zážitek, lákající na pobřeží Rudého moře milovníky vody z celého světa. Tyrkysově modré a průzračně čisté vody v moři, ve spojení s bohatým podmořským životem, dělají z Marsa Alam ideální místo ke šnorchlování a přístrojovému potápění. Moře je domovem více než 1.000 druhů ryb, ke kterým patří některé ze vzácnějších živočišných druhů. Spatřit tu můžete dugongy nebo obří kanice.

Nedotčené korálové útesy kolem letoviska Marsa Alam nabízejí svým hostům jedny z nejlepších potápěčských zážitků na světě. Přístrojoví potápěči tady mohou prozkoumávat podmořské jeskyně v korálových útesech, proplouvat hejny barevných ryb a dokonce se setkat s delfíny nebo mořskými želvami. Tedy pokud budou mít štěstí. Také šnorchlaři zde najdou spoustu možností k objevování a pozorování. Mělké korálové laguny s živými korály a tropickými rybami jsou snadno dostupné i ze břehu.

Ať už jste ostřílení potápěči nebo jen plánujete užít si příjemný odpočinkový den ve vyhřáté vodě, Marsa Alam slibuje, že bude nezapomenutelnou destinací, která vás uchvátí svou přírodní krásou. Především tou pod hladinou.

Mimo prostor i čas

Oblast letoviska Marsa Alam je stále ještě jakýmsi skrytým klenotem v jižní části Egypta. Od východu je ohraničena vodami Rudého moře, na západě se pak směrem do vnitrozemí zvedají z pouště hory. Průzračné tyrkysové vody nabízejí všem turistům vynikající možnosti koupání, kterým lze jen těžko konkurovat. Pláže v Marsa Alam jsou ideálním místem nejen pro milovníky plavání a šnorchlování, ale i potápění. Přímo z pláže se totiž dá dostat do míst, kde můžete prozkoumávat pulzující korálové útesy, hemžící se mořským životem.

Koupání v Marsa Alam bude pro každého nezapomenutelným zážitkem. Ponořte se do nedotčených vod a kochejte se úchvatnými scenériemi pod hladinou. Moře je teplé a příjemné, takže je jako stvořené k osvěžující koupeli. Protože korálové útesy v oblasti Marsa Alam zatím ještě nejsou tak poničené jako třeba v severně ležící Hurghadě či Sharm el Sheikhu. Rovnou ze zdejších pláží se můžete vydat do moře a po pár desítkách metrů od pláže už se dá obdivovat úžasný podmořský svět.

Potápění v Marsa Alam taktéž nabízí příležitost spatřit pod mořskou hladinou vzácné živočišné druhy, jako jsou dugongové, žraloci kladivouni anebo delfíni. S více než 20 uznávanými potápěčskými lokalitami podél pobřeží vám v Marsa Alam nikdy nedojdou možnosti, jak trávit pod vodou dlouhé hodiny pozorováním bohatého podmořského života. Ať už jste zkušeným potápěčem, teprve začínáte, nebo se věnujete šnorchlování, každý si tady najde něco, co bude vyhovovat jeho zájmům a přáním.

Prozkoumejte podvodní říši

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Marsa Alam, koupání a potápění na zdejších plážích nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat bohatý podmořský svět Rudého moře. Se svými křišťálově čistými vodami, barevnými korály a rozmanitým mořským životem je tato destinace splněným snem milovníků přírody i dobrodružství.

Ať už jste zkušený potápěč či s přístrojovým potápěním teprve začínáte, v regionu okolo Marsa Alam najdete spoustu možností, které budou vyhovovat právě vaší úrovni dovedností a zkušeností. Můžete se vydat na vedený ponor se zkušeným a školeným průvodcem, nebo se vypravte pod hladinu vlastní pěst. A objevit skryté poklady Rudého moře jako jsou vraky lodí, jeskyně a korálové zahrady.

Jedním z nejpopulárnějších míst v Marsa Alam, kam potápěči rádi míří, je útes s názvem Samadai. Většina z příznivců potápění jej bude znát spíše pod názvem Dolphin House. Lokalita plně dostává svému jménu, neboť si tady můžete zaplavat s divokými delfíny v jejich přirozeném prostředí. Dalším vrcholným zážitkem je již zmíněný útes Elphinstone. Ten je domovem různých druhů žraloků včetně kladivounů.

Korálové zahrady

Pokud hledáte na své letní dovolené v Egyptě jedinečný zážitek ze šnorchlování či potápění, korálové zahrady v Marsa Alam jsou určitě žhavým kandidátem. Zdejší přírodní formace korálových útesů se často nachází hned u pobřeží. Nabízí tak úchvatnou podmořskou krajinu k prozkoumání nejen jedincům, vybaveným dýchacím přístrojem. Obdivovat zdejší podmořský svět můžete i během šnorchlování či s celoobličejovou maskou z hladiny. S křišťálově čistou vodou a množstvím pestrého mořského života v ní není divu, proč je toto místo oblíbeným cílem šnorchlařů i potápěčů.

Při proplouvání skrze tento podvodní ráj mějte oči v každém případě na stopkách. Budete mít možnost spatřit různé druhy ryb včetně klaunů, perutýnů a čtverzubcovitých ryb. Pokud budete mít štěstí, můžete dokonce zahlédnout nějaké větší mořské tvory, jako jsou delfíni či mořské želvy. Ale není to jen mořský život pod hladinou, co dělá toto místo tak výjimečným. I samotné korálové útvary jsou úchvatné svými složitými vzory a zářivými barvami.

Zábava na hladině

Většina návštěvníků Marsa Alam cestuje do této části Egypta kvůli moři, plavání, šnorchlování nebo potápění. Tyto oblíbené aktivity poskytují vzácnou příležitost prozkoumat život pod hladinou Rudého moře. Křišťálově čisté vody, živé korálové útesy a rozmanitý podmořský život dělají z Marsa Alam jednu z nejoblíbenějších destinací jak příznivců plážového lenošení a odpočinku, tak aktivních jedinců a milovníků vodních sportů.

Ani jedinci, kteří dávají přednost plavání před potápěním, se v Marsa Alam v žádném případě nebudou nudit. Podél pobřeží se nalézají stovky mělkých oblastí s barevnými rybami, rejnoky, želvami a dalšími živočichy. Pláže v Marsa Alam jsou samozřejmě taktéž dokonalým místem k opalování a relaxaci. Třeba právě po koupání či šnorchlování. Kromě toho tu najdete i místní agentury, nabízející lodní výlety za šnorchlováním s průvodcem. Ty vás zavedou na některá z nejlepších míst v oblasti.

Celkově vzato je průzkum podvodního světa v Marsa Alam nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má rád přírodu a dobrodružství. S příjemně prohřátými vodami po celý rok a bohatou biodiverzitou se není vůbec co divit, proč je tato destinace tak oblíbenou mezi turisty z celého světa. Sbalte si plavky, masku, šnorch a ploutve a připravte se objevovat to, co hladina Rudého moře v Egyptě ukrývá.