Pláže v Hurghadě

Moře u Hurghady

Hurghada je oblíbeným egyptským letoviskem na pobřeží Rudého moře, známým svými krásnými plážemi a příjemně teplým klimatem. Koupání v Hurghadě je proto velmi populární aktivitou mezi turisty, kteří do Egypta přijíždějí hlavně za sluncem a mořem. Voda v Rudém moři je obecně teplá po celý rok. Její teploty se pohybují mezi 22 a 29 stupni Celsia. Pláže v Hurghadě bývají obecna dobře udržované a čisté. Povrch pláží tvoří jemný písek a vstup do moře je pozvolný. Proto jsou pláže Hurghady ideální k dovolené mladých rodiny s dětmi. Líbit se tu bude i neplavcům a těm, kteří se chodí do moře jen osvěžit.

Pokud se vypravíte na dovolenou právě do Hurghady, určitě si nezapomeňte přibalit sluneční krém s vysokým faktorem ochrany před slunečním zářením. A v každém případě je doporučeno nosit na hlavě během pobytu na slunci čepici, klobouk nebo šátek. Na tak intenzivní sluneční žár nejsme zvyklí a úpal je něco, co by vám zbytečně zkazilo dovolenou. Dalšími nezbytnými proprietami jsou potom plavky, ručník a sluneční brýle. Protože v Hurghadě budete určitě trávit spoustu času u moře na pláži.

Pláže Hurghady

Hurghada se může pochlubit spoustou pláží, mezi nimiž si vybere každý z turistů. Některé pláže jsou soukromé a patří k přilehlým hotelům. Takové pláže bývají často vybaveny lehátky a slunečníky, jež jsou hotelovým hostům k dispozici zdarma. Jiné pláže v Hurghadě jsou veřejné a může se na nich koupat kdokoliv. Některé z veřejných pláží mohou být za poplatek.

K nejznámějším plážím v Hurghadě rozhodně patří pláž El Mamsha. Ta je největší pláží Hurghady a táhne se po celé délce pobřeží. V její těsné blízkosti můžete zajít do řady restaurací, barů a obchodů. Pláž je vhodná ke koupání jak jednotlivců, tak i rodin s dětmi. Aktivní jedinci se tady mohou věnovat činnostem jako je hraní beach volejbalu či plážového fotbalu. K hotelu Old Vic pak patří stejnojmenná pláž s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Pláž Old Vic je dobře vybavena. Najdete tady lehátka, slunečníky, sprchy i toalety.

Další soukromou pláží v egyptském letovisku Hurghada je Paradise, patřící ke stejnojmennému hotelu Paradise. Povrch pláže je písečný a mořská hladina klidná. I pláž Paradise je z pohledu turistiky dobře vybavena. Nechybí lehátky a slunečníky, sprchy ani toalety. Líbit se tady bude příznivcům šnorchlování a potápění. Asi 30 kilometrů od centra Hurghady je k nalezení pláž Makadi Bay. Ta se nachází u resortu Makadi Bay a její povrch tvoří jemný písek. Přímo z pláže se dostanete ke krásným korálovým útesům. Ty jsou skvělým místem ke šnorchlování a potápění.

Nejen na egyptské pevnině se můžete v oblasti Hurghada koupat na prvotřídních plážích. Mezi turisty jsou oblíbené i ostrovy. Těmi asi nejznámějšími ostrovy u Hurghady je souostroví Giftun. Je k nalezení jen asi 45 minut jízdy lodí od Hurghady. Pláže na ostrovech Giftun mají na svém povrchu jemňoučký bílý písek a jsou omývány průzračně čistou vodu. Ta je ideální ke šnorchlování anebo potápění. Pláže jsou, coby součást národního parku Giftun Island, chráněny. V moři se tak můžete setkat s mnoha druhy ryb a korálů.

Tím ovšem výčet hurghadských možností ke koupání nekončí. V oblasti Hurghada najdete mnoho dalších pláží, které určitě stojí za návštěvu. K dalším populárním plážím v Hurghadě patří například Sahl Hasheesh. Ta se rozkládá asi 20 kilometrů jižně od Hurghady. Pláž Sahl Hasheesh je soukromá a obklopují ji luxusními hotely. A není se co divit. Kombinace čisté vody a jemného písku láká většinu turistů. Pláž je vhodná ke šnorchlování i přístrojovému potápění.

Pláž Sheraton Soma Bay je soukromou pláží, patřící k luxusnímu hotelu Sheraton v Soma Bay. Tento komplex naleznete asi 45 kilometrů od Hurghady. Hotelová pláž má písečný povrch a moře v její blízkosti je většinou klidné. Jde tudíž o skvělé místo k plavání i šnorchlování. Pláž hotelu Sheraton je vybavena lehátky, slunečníky a toaletami. Koupat se na soukromé pláž hotelu Makadi Palace se dá ve vzdálenosti asi 35 kilometrů od centra letoviska Hurghada. Můžete se těšit na jemný vyhřátý písek a čistou vodu v moři. Užijete si tu šnorchlování a potápění a ve výbavě pláže nechybí lehátka, slunečníky, sprchy a toalety.

K dalším hotelovým plážím, na kterých se můžete v regionu Hurghada vykoupat, patří i pláž u hotelu Titanic Beach Spa & Aqua Park. Z Hurghady k ní budete muset cestovat asi 20 kilometrů. od Hurghady. Pláž je samozřejmě, jak už bývá v Hurghadě obvyklé, vybavena lehátky, slunečníky, sprchami a toaletami. Tato pláž je naprosto ideální pro rodiny s dětmi, neboť ti nejmenší tu mohou využít aquaparku. Soukromá pláž hotelu Stella di Mare se nalézá asi 30 kilometrů od Hurghady. Podobně jako na dalších plážích v Hurghadě, i tady najdete jemný písek a vybavenost v podobě lehátek, slunečníků, sprch a toalet.

Podrobné informace o plážích v Hurghadě

El Mamsha

Pláž El Mamsha se nachází nedaleko centra Hurghady. Je oblíbená nejen mezi zahraničními turisty, ale i místními obyvateli. Je dlouhá asi 3 kilometry a má písečný povrch. Proto jí návštěvníci rádi využívají ke slunění a koupání. El Mamsha je vybavena lehátky a slunečníky, které jsou turistům k dispozici za poplatek. V blízkosti pláže najdete také restaurace, kavárny a stánky s občerstvením.

Mořská voda v oblasti El Mamsha je čistá a příjemně teplá. Příjemné koupání si tady můžete užít po většinu roku. Pláž je ideální ke koupání celých rodin s dětmi, neboť moře je tu mělké a klidné. Vedle obligátního koupání a slunění se na pláži El Mamsha ovšem můžete věnovat i dalším aktivitám jako je šnorchlování, potápění, windsurfing a vodní lyžování. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si pronajmout vodní skútry nebo jetski.

V okolí pláže El Mamsha najdete několik obchodů s turistickými suvenýry a řemeslnými výrobky. Jde o skvělé místo k nákupům a bližšímu prozkoumání místní kultury a tradic.

Je ovšem důležité si uvědomit, že pláž El Mamsha je veřejná. Proto může být v některých obdobích velmi rušná. Je dobré vzít si s sebou vlastní osušky a občerstvení. Tak si tady můžete užít klidné a pohodlné odpoledne.

Old Vic

Pláž Old Vic najdete takřka v centru Hurghady. Rozkládá se totiž před hotelem Old Vic Beach Resort. Pláž je ovšem soukromá a je k dispozici pouze hostům tohoto resortu. Old Vic má písečný pobrch a hladina podél ní je povětšinou klidná. Turisté se tu většinou věnují plavání a dalším vodním sportům jako je šnorchlování, potápění, windsurfing, vodní lyžování a jízda na nafukovacím banánu. Pláž je také vhodná ke koupání a odpočinku rodiny s dětmi. Očekávat můžete i standardní vybavenost pláží v Hurghadě jako jsou slunečníky, lehátka, toalety a sprchy.

Kromě obligátního koupání a slunění mohou hosté hotelu Old Vic Beach Resort využívat dalších služeb a vybavení resortu, jako jsou bazény, fitness centrum, masáže, tenisové kurty a animační programy. V okolí pláže Old Vic najdete také pár restaurací a obchodů s turistickými suvenýry.

Paradise

Písečná pláž Paradise je k nalezení severním směrem od centra Hurghady a patří k nejkrásnějším plážím v této části Egypta. Břehy pláže omývá průzračná voda, jako stvořená k plavání i šnorchlování. Lehátka a slunečníky jsou tu k dispozici za poplatek. V blízkosti se dají navštívit i různé restaurace a bary, nabízející občerstvení a nápoje.

I tato pláž je vhodná k odpočinku rodin s malými dětmi, neboť voda je tu mělká a klidná. Na pláži Paradise můžete také vyzkoušet četné vodní sporty jako je šnorchlování, potápění, windsurfing a vodní lyžování. V okolí pláže Paradise se nachází mnoho resortů a hotelů, které nabídku vodních sportů a aktivit ještě rozšiřují. Dají se tady též pronajmout vodní skútry nebo jetové lyže a užít si adrenalinové zážitky na moři.

Pláž Paradise je, podobně jako třeba výše zmíněná El Mamsha, veřejnou. Proto může být v některých obdobích roku poměrně rušná.

Makadi Bay

Pláž Makadi Bay se nalézá asi 30 kilometrů jižně od centra letoviska Hurghada a patří k nejkrásnějším plážím v této oblasti. Na jejím povrchu najdete jemný písek a průzračnou vodu v moři, lákající návštěvníky pláže k plavání, šnorchlování a potápění. Makadi Bay je poměrně velkou pláží a nabízí tak spoustu volného místa k opalování a relaxaci. Je vybavena lehátky a slunečníky a k dispozici jsou i různé restaurace, bary a stánky s občerstvením.

Mělké, příjemně teplé a vesměs klidné moře sem láká rodiny s dětmi. Pláž Makadi Bay je taktéž vhodná k provozování nejrůznějších vodních sportů jako je šnorchlování, potápění, windsurfing a vodní lyžování. V okolí pláže najdete obchody, kde si můžete koupit potřeby pro vodní sporty, jako jsou šnorchlovací masky, potápěčské vybavení a další.

U pláže Makadi Bay vyrostlo několik resortů a hotelů, nabízející svým hostům ubytování s plnou penzí nebo programem all – inclusive. V těchto ubytovacích zařízeních můžete využít i další aktivity a zábavu, jako jsou animační programy, fitness centra, tenisové kurty a další.

I když pláž Makadi Bay nepatří konkrétnímu hotelu, je přístupná pouze hostům přilehlých hotelů a resortů. Pokud nejste jejich hostem, můžete si pronajmout lehátka a slunečníky na jiných plážích v okolí.

Pláže ostrova Giftun

Pláže na ostrově Giftun jsou jedněmi z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží v Hurghadě. Giftun leží asi 45 minut plavby lodí od pobřeží. Je součástí národního parku a řadí se tudíž k chráněným územím. To z něj dělá ideální místo k potápění a šnorchlování. Zdejší pláže jsou mezi turisty velmi oblíbené především díky svému bílému písku, azurové vodě a úchvatnému podmořskému životu. Místo je ideální pro milovníky vodních sportů, jako je šnorchlování a potápění. Návštěvníci ostrova se též mohou projet na lodi s proskleným dnem a sledovat zdejší bohatý podmořský život.

Na plážích, ležících na jižním cípu ostrova Giftun, si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky. A dokonce tady jsou i stánky s občerstvením. Pokud ale míříte na pláže na severu, je důležité si s sebou vzít dostatek vody a jídla.

Návštěva pláže na ostrově Giftun je obvykle součástí organizovaného výletu, jenž zahrnuje lodní dopravu, šnorchlování a malé občerstvení. Je třeba dbát na skutečnost, že pláže na ostrově Giftun jsou chráněnou oblastí. Návštěvníci tu musí dodržovat pravidla a udržovat pláž v čistotě.

Písečné pláže na ostrově Giftun jsou mezi turisty velmi populární. Nabízí totiž úchvatné výhledy a úžasný podmořský život. Pokud hledáte místo, kde si v oblasti letoviska Hurghada užít dokonalou plážovou dovolenou a třeba i vyzkoušet různé vodní sporty, pak jsou pláže na ostrově Giftun skvělou volbou.

Sahl Hasheesh

Pláž Sahl Hasheesh najdete asi 20 kilometrů jižně od centra Hurghady. Jde o jednou z nejkrásnějších pláží v této části Egypta. Sahl Hasheesh je klidným a pohodovým místem s krásným jemným pískem a azurově modrou vodou. Pláž patří k těm dobře turisticky vybaveným a svým návštěvníkům nabízí řadu různých aktivit, k nimž se řadí potápění, šnorchlování, windsurfing a jízda na banánu, taženém motorovým člunem. K dispozici tady máte i lehátka a slunečníky, často nezbytné propriety k odpočinku na pláži.

V blízkosti pláže vyrostlo několik luxusních hotelů, jako je například Baron Palace Sahl Hasheesh a Oberoi Sahl Hasheesh. Tyto hotely nabízejí nejen ubytování, ale také vynikající restaurace, bary a wellness centra. Ti, kteří hledají něco mimo plážové aktivity, najdou v okolí pláže Sahl Hasheesh mnoho zajímavých míst k návštěvě. Například Hurghada Grand Aquarium, kde můžete vidět různé druhy ryb a podmořského života.

Oblast Sahl Hasheesh je také dobrým výchozím bodem k některým výletům do pouště, jako je například výjezd na čtyřkolkách nebo jízda na velbloudech. Celkově je pláž Sahl Hasheesh skvělým místem k dovolené pro ty, kteří hledají klidné a luxusní místo pro odpočinek na krásné pláži. Zároveň ale chtějí mít možnost vyzkoušet různé plážové aktivity a mít přístup k zajímavým místům v okolí.

Sheraton Soma Bay

Pláž Sheraton Soma Bay byste našli v letovisku Soma Bay, vzdáleném asi 45 kilometrů jižně od Hurghady. Jde o luxusní pláž, náležející k hotelu Sheraton Soma Bay Resort. Dá se říci, že pláž je poměrně široká a její písečný povrch pozvolna klesá do tyrkysového moře. Líbit se tady bude všem, co hledají klid a soukromí, protože hotelová pláž je určena pouze pro hosty tohoto resortu. Navíc se nachází v klidné zátoce, která je chráněna před větrem.

Pláž Sheraton Soma Bay nabízí zájemcům mnoho aktivit, kterými mohou trávit dlouhé hodiny své dovolené. K těm nejoblíbenějším patří samozřejmě vodní sporty, jakými je windsurfing, šnorchlování a potápění. Hotel také nabízí bazén, fitness centrum a wellness centrum, kde si můžete užít různé masáže a procedury. Hotel Sheraton Soma Bay má ve svém areálu též několik restaurací, kde si můžete vychutnat různé kuchyně, včetně egyptské, středomořské a asijské. K dispozici jsou také bary, kde se dají objednat koktejly a jiné nápoje.

V blízkosti pláže Sheraton Soma Bay se nachází několik golfových hřišť, která jsou mezi golfisty velmi oblíbená. Také si můžete vyzkoušet projížďku na koni nebo jízdu na čtyřkolce v poušti. Obecně je pláž Sheraton Soma Bay ideálním místem pro všechny, kteří hledají luxusní pobyt na krásné a klidné pláži s vynikajícími službami a širokými možnostmi aktivit.

Makadi Palace

Pláž Makadi Palace najdete v oblasti Makadi Bay, asi 30 kilometrů jižně od Hurghady. Patří k hotelu Makadi Palace, který je součástí řetězce hotelů Red Sea Hotels. Pláž je vcelku prostorná, s jemným pískem na povrchu a průzračnou vodou v moři. Patří k dobře udržovaným a čistým plážím, s dostatkem lehátek a slunečníků pro hosty hotelu. Moře je ideální ke šnorchlování a potápění, s množstvím korálových útesů a pestrou faunou a flórou pod hladinou.

Hotel Makadi Palace nabízí svým hostům řadu aktivit, jako jsou windsurfing, kajak, šnorchlování a potápění. K dispozici jsou také bazény pro dospělé i děti, fitness centrum, sauna a masáže. Hotel má taktéž několik restaurací, nabízející různé druhy jídel, včetně egyptské, středomořské a asijské kuchyně. K dispozici jsou také bary a kavárny, kde si můžete vychutnat různé nápoje a občerstvení.

Kromě pláže a hotelových aktivit můžete v okolí pláže Makadi Palace navštívit několik obchodů se suvenýry, kavárny a restaurace. V blízkosti se nachází také Makadi Water World, jeden z největších vodních parků v Egyptě. Pláž Makadi Palace je jako stvořená pro turisty, hledající luxusní pobyt na krásné pláži s prvotřídními službami a aktivitami.