Koupání a potápění v Hurghadě

Rudé moře v Hurghadě

Egypt je bezpochyby zemí starověkých divů a archeologických zázraků. Současně ale poskytuje nepřeberné množství aktivit a zážitků i moderním turistům a dobrodruhům. Ti dnes cestují především do některého z populárních letovisek a resortů na pobřeží Rudého moře. A jedním z nejoblíbenějších je mezi nimi Hurghada. Ta se stala jakýmsi symbolem koupání v Rudém moři. V oblasti Hurghada totiž mohou návštěvníci prozkoumat pod hladinou úžasný podmořský svět, plný pulzujícího života a úžasných korálových útesů.

Město, a vlastně celý region Hurghada, se může pochlubit některými z nejlepších potápěčských lokalit v celém Egyptě. Proto se není co divit, že kvůli zdejšímu moři a plážím cestují do Hurghady každoročně tisíce turistů z nejrůznějších koutů světa. Ať už patříte ke zkušeným potápěčům, nebo jen hledáte klidné plavání v příjemně prohřátých vodách podél pláže, v egyptském letovisku Hurghada si každý z jeho návštěvníků najde něco.

Koupání a plavání

Plavání a potápění v egyptské Hurghadě je jedinečnou příležitostí pro ty, kteří chtějí blíže prozkoumat podmořský svět. Se svými křišťálově čistými vodami a fantastickými útesovými systémy nabízí Hurghada nezapomenutelný zážitek. Spousta turistů tady chce po prvním šnorchlování či ponoru více. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý freediver. V Hurghadě si každý najde lokalitu, odpovídající jeho schopnostem a dovednostem.

Krása Hurghady spočívá v jejích korálových útesech. Útesy jsou domovem neuvěřitelného množství mořského života, k němuž patří i kupříkladu želvy, chobotnice a barakudy. Mnoho potápěčských center nabízí ponory, přizpůsobené vaší úrovni dovedností. To proto, abyste mohli svůj čas ve vodě maximálně využít. Zkušení průvodci vás v Hurghadě provedou po nejlepších místech a předvedou vám některé ze skrytých pokladů, jež tato část Egypta nabízí.

A pokud se na přístrojové potápění necítíte, proč nezkusit šnorchlování? S jednoduchou výbavou můžete objevovat zdejší podmořský svět stejně dobře i z hladiny. Hurghada se díky své jedinečné kombinaci křišťálově čisté vody a bohatého mořského života stává stále oblíbenějším místem ke koupání a šnorchlování. Od barevných korálových útesů až po hejna ryb, tady nikdy není nouze o věci, které lze sledovat i z hladiny.

Bohatství pod vodou

Potápění v egyptské Hurghadě nabízí jedinečnou příležitost odhalit bohatý život pod hladinou v Rudém moři. Čeká na vás podmořský svět se širokou nabídkou potápěčských lokalit. Hurghada, ležící na západním břehu Rudého moře, je totiž rájem potápěčů s mnoha potápěčskými lokalitami různé náročnosti, od mělkých lagun až po hluboké stěny.

Potápěči, kteří hledají unikátní zážitek, mají během pobytu v Hurghadě spoustu příležitostí k prozkoumání podvodního světa Rudého moře. Od korálových útesů a barevných tropických ryb až po skryté vraky a dechberoucí jeskyně. Tady přináší každý den pod hladinou moře nové zázraky. Můžete tady pozorovat pestrý mořský život a živočichy, jakými jsou třeba mořské želvy nebo hraví delfíni. Ať už se potápíte poprvé, nebo jste zkušený průzkumník, Hurghada nezklame nikoho.

Proplouvání historií

Egyptská Hurghada je ideální destinací pro nezapomenutelnou dovolenou u moře. Resort nabízí všem svým návštěvníkům možnost pokochat se dechberoucími přírodními krásami i historickými památkami. Pro zájemce o plavbu historií a dobrodružstvím je na břehu Rudého moře k dispozici spousta možností.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit v Hurghadě je plachtění. Návštěvníci si mohou vybrat z rekreačních plaveb nebo luxusních jachet. Z paluby lodi pak můžete prozkoumat jedinečnou vodní plochu Rudého moře, jež byla již od pradávna plná lodí. Od legendárních Féničanů, kteří se plavili přes moře, aby obchodovali s východní Afrikou, až po moderní nákladní lodě, přepravující zboží po celém regionu. Vody v oblasti Hurghady byly svědky tisícileté historie, která se tady odehrávala před očima.

Objevte zdejší tajemství

Křišťálově čisté vody egyptské Hurghady jsou rájem pro plavce i potápěče. Oblast je daleko za hranicemi Egypta známá svými živými korálovými útesy a množstvím barevného mořského života. Potápěči mohou prozkoumat nedotčená místa, jako jsou ostrovy Abu Ramada. Jedinci, hledající něco jedinečného, by měli zvážit návštěvu podvodní zahrady na ostrově Giftun.

Ale i těm, kdo chtějí zůstat blízko pobřeží, nabízí plavání kolem pobřeží Hurghady spoustu příležitostí, jak spatřit delfíny. Nebo mohou zažít dobrodružství při šnorchlování mezi exotickými druhy ryb je několik desítek metrů od břehu.

Moře u Hurghady

Egyptská Hurghada je poměrně rušné město. Je tedy skvělou destinace pro turisty, kteří se u moře rádi baví a do Egypta necestovali pouze kvůli koupání. Je pravdou, že díky křišťálově čisté vodě a světovým potápěčským lokalitám sem cestuje většina z turistů. Hurghada ale nabízí vedle parádního koupání a šnorchlování i další možnosti vyžití.

Vody v Hurghadě jsou příjemně teplé po celý rok. Díky této skutečnosti tady mohou plavci a milovníci šnorchlování prozkoumávat živé korálové útesy a rozmanité spektrum podmořského života, pro něhož je tato oblast domovem, po celých 12 měsíců. A pokud šnorchlování či potápění není váš šálek kávy, i prosté plavání v tyrkysově modrých vodách bude skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Egyptské dobrodružství

Pokud toužíte po dobrodružství, cesta k Rudému moři u Hurghady vás určitě potěší. Hurghada totiž nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat některé z nejpůsobivějších korálových útesů světa. Toto pulzující město se zcela po právu stalo oblíbenou dovolenkovou destinací milovníků koupání a potápění.

Podvodní jeskyně, barevné ryby a fascinující mořský život čekají na ty, kteří jsou dostatečně odvážní, aby se ponořili do tajemných hlubin pod nimi. Ať už jste zkušený potápěč nebo právě začínáte, Hurghada má ve svém rukávu pro každého něco. S křišťálově čistou vodou a spoustou vzrušujících aktivit není divu, že tento egyptský resort rok co rok přitahuje takové množství turistů. Takže pokud jste připraveni na nezapomenutelnou cestu k moři, Hurghada volá vaše jméno!