Pláže v Sharm el Sheikhu

Letní dovolená na pláži v Sharmu

Lidé často cestují na letní dovolenou do Sharm el Sheikhu z několika důvodů. Sharm el Sheikh je oblíbené egyptské letovisko, nacházející se na jižním cípu Sinajského poloostrova. Jeho břehy omývají průzračně čisté vody Rudého moře. Sharm el Sheikh je populární turistickou destinací především díky svému teplému počasí, krásným plážím s jemným bílým pískem a tyrkysově modrým mořem.

Dalším důvodem, proč turisté tak často a rádi cestují právě do letoviska Sharm el Sheikh, jsou široké možnosti provozování nejrůznějších vodních sportů. K těm nejpopulárnějším tu patří pochopitelně potápění a šnorchlování. Podmořský svět Rudého moře je velmi bohatý na korály a různé druhy ryb. Tato skutečnost láká do Sharmu spousty návštěvníků, kteří chtějí objevovat a z blízkosti poznávat podvodní svět.

Sharm el Sheikh ovšem není jen čisté moře a překrásné pláže. Oblast nabízí také bohatý kulturní zážitek. Z Sharmu, coby vhodného výchozího místa, můžete taktéž navštívit třeba světoznámé egyptské památky, jako jsou pyramidy v Gíze nebo chrámy v Karnaku a Luxoru. Navíc je Sharm el Sheikh oblíbeným místem ke strávení příjemné letní dovolené i pro rodiny s dětmi. V letovisku najdete mnoho aktivit pro ty nejmenší jako jsou aquaparky, plážové hry, koupání a další.

Obecně je Sharm el Sheikh ideálním místem k prožití parádní letní dovolené pro turisty, hledající krásné pláže, širokou nabídku vodních sportů, kulturní zážitky a v neposlední řadě i možnosti aktivit pro celou rodinu.

Co vše se dá na plážích dělat?

Pláže v Sharm el Sheikhu nabízejí všem svým návštěvníkům široké spektrum aktivit a zábavy. K těm nejoblíbenějším samozřejmě patří plavání a šnorchlování. Pláže v oblasti Sharm el Sheikh se mohou chlubit krásně tyrkysovou vodou v moři, která je ideální k plavání i prostému osvěžení. A od plavání je ke šnorchlování už jen krůček. Podél pobřeží letoviska Sharm el Sheikh najdete některé z nejkrásnějších korálových útesů na světě. I proto je tady šnorchlování jednou z nejoblíbenějších aktivit. Již z hladiny můžete pozorovat různé druhy ryb, korálů a mořských živočichů.

Region Sharm el Sheikh je taktéž vyhlášenou potápěčskou lokalitou. Podél pobřeží mohou zájemci o přístrojové potápění navštívit řadu specializovaných potápěčských center. V nich si mohou pronajmout potápěčskou výbavu, nebo se vypravit na organizovaný ponor a objevovat zdejší podmořský svět s průvodcem.

Turisté se v Sharm el Sheikhu ovšem věnují i dalším aktivitám. Kupříkladu je tady, díky silnému větru a prvotřídním podmínkám na zdejších plážích oblíbený i třeba windsurfing. Přímo na plážích si tady můžete zahrát mnohé plážové hry, jako jsou volejbal, fotbal nebo frisbee. Pokud naopak hledáte odpočinek a relaxaci, můžete si v naprostém klidu a pohodě lehnout na plážové lehátko a užívat si slunce a krásné výhledy na moře.

A chcete-li zažít trochu vzrušení na hladině, vyzkoušejte třeba jízdu na banánu, taženém motorovým člunem. Tato atrakce je mezi návštěvníky Sharmu velmi populární. Dá se říci, že pláže v Sharm el Sheikhu nabízejí všem svým návštěvníkům řadu aktivit, jež zabaví turisty různých věkových kategorií i zájmů.

Známé pláže Sharm el Sheikhu

V Sharm el Sheikhu se můžete těšit na spoustu krásných pláží, rozesetých po celém pobřeží letoviska. K těm nejznámějším místům ke koupání se rozhodně řadí pláž Naama Bay. Ta patří též mezi turisty k jedné z nejpopulárnějších pláží v Sharm el Sheikhu. Je totiž jako stvořená k dovolené jedinců, hledající zábavu a noční život. Naama Bay je oblíbeným místem k windsurfingu, šnorchlování a potápění.

Další populární pláží v Sharm el Sheikhu je pláž v zátoce Shark’s Bay. Ta je vhodná nejen pro jednotlivce a páry, ale i celé rodiny s dětmi. V hlavní turistické sezóně totiž bývá méně přeplněná než výše zmíněná Naama Bay. Svým návštěvníkům tak nabízí klidnější atmosféru. Průzračně čistá voda podél pobřeží je jako stvořená ke šnorchlování a potápění. Turisté se v Sharm el Sheikhu taktéž rádi koupou na pláži s názvem Ras Um Sid. Jde o moc hezkou pláž s jemným bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Pláž Ras Um Sid je skvělým místem ke šnorchlování, potápění a další vodní aktivity.

Jednou z největších pláží v Sharm el Sheikhu je Hadaba Beach. Tato pláž nabízí svým návštěvníkům široké možnosti vodních aktivity jako je šnorchlování, windsurfing, kitesurfing a plavání. Pláž Nabq Bay se zase nachází na severovýchodním okraji Sharm el Sheikhul Je vyhlášená svými bílými písečnými dunami a krásnými korálovými útesy. I zátoka Nabq Bay je znalci Egypta považována za skvělé místo ke šnorchlování a potápění.

Kam se tedy vypravit k vodě?

Vyjmenované pláže jsou pochopitelně jen některé z mnoha krásných pláží, jež v Sharm el Sheikhu nabízejí turistům na dovolené v Egyptě různé vodní aktivity a krásné scenérie.

Naama Bay

Naama Bay je jedna z nejpopulárnějších pláží v oblasti Sharm el Sheikhu. Nachází se v centru samotného města a je jednou z nejrušnějších pláží v oblasti. Důvodem je i skutečnost, že Naama Bay nabízí svým návštěvníkům širokou škálu vodních aktivit. K těm nejčastěji provozovaným se řadí šnorchlování, potápění, windsurfing, jízda na banánu, vodní lyžování a paragliding. Můžete si tady také vypůjčit kajak nebo paddleboard a projet se podél pobřeží.

Pláž Naama Bay patří, co do turistické vybavenosti, ke standardním moderním plážím v Egyptě. Nechybí možnost vypůjčit si lehátka a slunečníky. K dispozici jsou tu sprchy a toalety. Některé hotely v blízkosti pláže v Naama Bay mají pro své hosty vlastní plážové vybavení. To mají ubytovaní turisté v ceně pobytu. V moři nedaleko od pláže se nalézají krásné korálové útesy. Proto je pláž ideálním místem ke šnorchlování a potápění. Během šnorchlování či ponoru je však důležité být opatrný, aby se korálové útesy nepoškodily a zachovaly se i pro další generace.

V okolí Naama Bay je v provozu spousta restaurací, kaváren a obchodů. Nabízí se zde tradiční egyptská kuchyně, stejně jako mezinárodní jídla. Některé restaurace mají také venkovní terasy s výhledem na moře. V obchodech zase můžete najít suvenýry, oblečení, kosmetiku a další zboží. Pobřeží podél Naama Bay je též vyhlášené svými nočními kluby, bary a diskotékami. Tato místa jsou populární hlavně mezi turisty, hledající uvolnění a zábavu na večer.

Na Naama Bay se snadno dostanete takřka odkudkoliv. Je totiž dobře dostupná i z jiných částí Sharm el Sheikhu. K dispozici je tu řada taxi služeb, stejně jako veřejná autobusová doprava. A nemálo hotelů v okolí též nabízí své vlastní dopravní služby. Naama Bay je zkrátka velmi populární pláží v Sharm el Sheikhu, nabízející turistům, ubytovaným v blízkosti, spoustu aktivit a zábavy. Je skvělým místem pro osoby, hledající dobrou plážovou zábavu a noční život.

Shark’s Bay

Pláž Shark’s Bay se nachází v blízkosti mezinárodního letiště Sharm el Sheikh. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších pláží v celé oblasti. Svým návštěvníkům nabízí krásný písečný povrch a průzračnou vodu, jako stvořenou k potápění a šnorchlování. Nachází se necelý kilometr od runwaye a po příletu se na ni dá za pár minut dostat taxíkem, pronajatým vozidlem nebo místními autobusy.

Na pláži v zátoce Shark’s Bay se turisté nejčastěji potápí, šnorchlují a plavou v průzračně čisté vodě Rudého moře. K dispozici jsou také další vodní aktivity, jako například windsurfing, kajak, paragliding a jetski. Podmínky ke šnorchlování jsou na této pláži skutečně vynikající. Díky bohatému podmořskému životu a křišťálově čisté vodě tady můžete z bezprostřední blízkosti vidět různé druhy korálů, ryb a mořských želv.

Pláž Shark’s Bay je taktéž skvělým výchozím bodem pro mnoho potápěčských výletů po okolních lokalitách. Nalézá se zde mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy začátečníkům i pokročilým potápěčům. Na pláži mají její návštěvníci k dispozici sprchy, toalety, lehátka, slunečníky a plážové bary. V nich si mohou koupit během dne osvěžující nápoje a občerstvení. Zátoka Shark’s Bay je tak skvělým místem ke strávení příjemného dne na pláži a prozkoumání podmořského světa Rudého moře.

Ras Um Sid

Pláž Ras Um Sid je k nalezení v jižní části letoviska Sharm el Sheikh, asi 12 kilometrů jihozápadně od centra. Lze se na ni pohodlně dostat taxíkem, pronajatým vozidlem nebo místními autobusy. Tato pláž, nebo spíše vícero menších pláží, jsou mezi turisty známé díky svému písečnému povrchu a průzračné vodě v moři. Jsou tak vyhledávanými místy ke šnorchlování a potápění. Již z hladiny moře tu můžete pozorovat různé druhy korálů, ryb a mořských želv.

V této části Sharm el Sheikhu se můžete potápět, šnorchlovat nebo jen tak plavat v průzračné vodě Rudého moře. Turistům i místním jsou na pláži k dispozici i další volnočasové činnosti, jako například windsurfing, kajak, paragliding a jetski. Pláž je také dobrým výchozím bodem k mnoha lodním potápěčským výletům na okolní lokality. V provozu je tady několik potápěčských center, které nabízejí jak vypůjčení výstroje, tak i kurzy.

Na pláži jsou k dispozici sprchy, toalety, lehátka, slunečníky i plážové bary, v nichž je možno si dát osvěžující nápoj nebo malé občerstvení. V blízkosti pláže se také nachází také několik restaurací a obchodů. Pláž Ras Um Sid je krásným místem, kde můžete strávit hezký den na pláži na břehu Rudého moře.

Hadaba Beach

Pláž Hadaba Beach najdete v oblasti Hadaba, turistické čtvrti v jižní části letoviska Sharm el Sheikh. Její povrch je oblázkový a můžete si tu užít nádherný výhled na Rudé moře a pohled na nedaleké hory. Hadaba Beach nabízí turistům spoustu možností jak relaxovat a zároveň si užít spoustu zábavy. K dispozici jsou tady lehátka, slunečníky i stánky s osvěžujícími drinky. Voda v Rudém moři je u pláže Hadaba Beach velmi čistá a příjemně teplá. Můžete tady tudíž plavat, potápět se, šnorchlovat a zkoušet další vodní aktivity dlouhé hodiny.

Ti, kteří chtějí vyzkoušet místní kuchyni, se mohou vydat do několika restaurací v těsné blízkosti pláže. Ty nabízejí svým hostům tradiční egyptská jídla i mezinárodní kuchyni. U pláže jsou dispozici též obchody, kde si můžete koupit suvenýry a další drobnosti. Pláž Hadaba Beach se rozkládá v oblasti, kde byly postaveny mnohé luxusní hotely a resorty. Některé z nich mají své pláže, ale Hadaba Beach je přístupná veřejnosti. Proto je vhodným místem pro turisty, kteří chtějí strávit den na pláži bez nutnosti ubytování v hotelu.

Pokud hledáte v Sharm el Sheikhu krásné místo k relaxaci a zábavě, pláž Hadaba Beach určitě stojí za návštěvu.

Nabq Bay

Pláž Nabq Bay se nachází v severní části letoviska Sharm el Sheikh u Tiranské úžiny. Je jednou z nejhezčích pláží v celé oblasti. Nabízí návštěvníkům jemný bílý písek a průzračně čistou vodu Rudého moře. Samotná pláž je dlouhá asi 4 kilometry. Je lemována korálovými útesy, takže voda je tu poměrně mělká. Což z ní činí ideální pro rodiny s dětmi. Na pláži Nabq Bay jsou k dispozici slunečníky, lehátka, toalety a sprchy. Kromě toho je zde i několik barů a restaurací.

Milovníci vodních sportů tady naleznou širokou nabídku šnorchlování, potápění a windsurfingu. Nabq Bay je také dobrým výchozím bodem k mnoha výletům do vnitrozemí Sinajského poloostrova, jako jsou například výlety za Beduíny nebo projížďky na velbloudech. Pláž Nabq Bay je krásným a klidným místem, nabízející řadu aktivit. Stejně tak je ale skvělým místem k relaxaci a odpočinku.

Objevte pláže Sharm el Sheikhu

Pláže v Sharm el Sheikhu jsou bez diskuse jedny z nejkrásnějších na světě. Pyšní se jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Návštěvníci se tady mohou těšit na různé aktivity, jako je šnorchlování, potápění a windsurfing. Korálové útesy, obklopující zdejší pláže, nabízejí turistům možnost z blízka poznat a pozorovat bohatý podmořský život, jenž jistě zapůsobí i na ty nejzkušenější potápěče.

Na turisty, kteří dávají přednost odpočinkovějšímu dni na pláži, čeká na zdejších plážích spousta lehátek a slunečníků k zapůjčení. Některé pláže mají také plážové restaurace, kde si návštěvníci mohou pochutnat na lahodných pokrmech z mořských plodů. A zároveň se kochat nádherným výhledem na Rudé moře. Pokud hledáte něco dobrodružnějšího, můžete si vyzkoušet třeba parasailing nebo se projet na banánovém člunu.

Na plážích v Sharm el Sheikhu se určitě nebude nudit, o spoustu zábavy tu není nouze. Ať už hledáte dobrodružství, nebo si jen chcete užívat slunce a relaxovat u průzračně čisté vody, na těchto krásných plážích si každý najde něco.

Zažijte kouzlo rudomořského pobřeží

Na plážích v Sharm el Sheikhu je toho tolik co dělat, že občas bývá těžké se rozhodnout, kde začít. Pokud hledáte relaxaci, posaďte se na lehátko s dobrou knihou a vychlazeným nápojem. A občas se pokochejte úžasným výhledem na Rudé moře. Pro jedince, hledající dobrodružství pod mořskou hladinou, je šnorchlování nebo potápění ve zdejších teplých vodách naprostou povinností. Korálové útesy, obklopující Sharm el Sheikh, jsou domovem neuvěřitelného množství podmořského života.

Pokud chcete svůj zážitek z pláže v Sharm el Sheikhu posunout ještě o stupeň výš, proč si nedopřát některý z vodních sportů? Milovníci vzrušení mohou vyzkoušet třeba vodní skútry, parasailing či windsurfing. A když pocítíte hlad, k dispozici je tu spousta plážových restaurací, podávajících vynikající místní kuchyni.

Na plážích v Sharm el Sheikhu si zkrátka každý najde to, co vyhovuje právě jemu. Od lenošení a opalování až po adrenalinové vodní sporty. Toto okouzlující pobřeží má v zásobě všechno!