Pláže v Marsa Alam

Moře u letoviska Marsa Alam

Marsa Alam, město na jihovýchodním pobřeží Rudého moře, je populární turistickou destinací. S oblibou sem cestují všichni, kteří hledají klidnou dovolenou se spoustou slunce a vyhřátou pláží. Líbit se tady bude všem příznivcům šnorchlování či potápění. Překrásné korálové útesy nabízejí široké možnosti poznávání podmořského života v Rudém moři. Marsa Alam je taktéž dobrým výchozím bodem k návštěvě řady zajímavých míst v této části Egypta. Z Marsy cestují turisté kupříkladu do chráněného přírodního parku Wadi El – Gemal, starověkých chrámů v Luxoru nebo k světoznámé Asuánské přehradě.

Co dělat na dovolené v Marse?

Na dovolené v Marsa Alam se mohou turisté věnovat spoustě aktivit, které je zabaví na dlouhé hodiny. K těm nejoblíbenějším patří pochopitelně šnorchlování a potápění. Marsa Alam je známá pro své krásné korálové útesy a podmořské scenérie. Rovnou z pláže se tady můžete vydat na šnorchlování nebo potápění a prozkoumat tyto úžasné lokality. Na některé z mnoha pláží v okolí si pak můžete užívat slunečních paprsků a relaxovat. Nebo si dopřejte relaxaci v jednom z mnoha wellness center, nabízející masáže, sauny a další procedury.

Pokud patříte k aktivním jedincům a máte rádi adrenalinové zážitky, můžete vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na vodním skútru. K populárním aktivitám patří i lodní výlety. Po mořské hladině se můžete z Marsa Alam vydat na výlet na palubě lodi a objevovat okolní ostrovy a laguny. Mezi nejoblíbenější výletní cíle patří útesy Dolphin House, Elphinstone a Fury Shoals.

Z Marsy se dá vydat i opačným směrem než leží pláže. Do vnitrozemí se můžete vypravit na pouštní safari a objevovat krásy egyptské krajiny. Mezi nejoblíbenější patří safari na velbloudech nebo čtyřkolkách. V blízkosti Marsa Alam se nachází několik historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří starověké chrámy v Luxoru či chráněný přírodní park Wadi El-Gemal.

Pláže v Marsa Alam

V Marsa Alam a přilehlém okolí je k nalezení mnoho krásných pláží, které nabízejí svým návštěvníkům zlatavý písek, průzračnou vodu a úchvatné krajiny. Mezi nejoblíbenější pláže v této oblasti patří kupříkladu Abu Dabbab Beach. Ta je známá kvůli svému klidnému a čistému zálivu, jenž je ideální ke šnorchlování a potápění. Je také oblíbeným místem k pozorování mořských želv. Pláž jako stvořená ke šnorchlování a potápění Marsa Mubarak je ukrytá v příjemné zátoce. Její návštěvníci tu mají k dispozici veškerou vybavenost včetně stánků s občerstvením a tradičními egyptskými suvenýry.

Pláž Sharm El Luli je známá díky svým krásným korálovým útesům a pestrou podmořskou faunu. Tuto písečnou pláž lemují vzrostlé palmy, poskytující během horkého dne příjemný chladivý stín. Severně od Marsa Alam je k nalezení pláž Qulaan. Vyhovovat bude jedincům, hledajícím klidnou pláž bez davů turistů. Určitě vás potěší jemný písek a průzračně čistá voda podél pobřeží. Ve stejnojmenném chráněném přírodním parku se rozkládá pláž Wadi El-Gemal. Turistům nabízí krásné panoramatické výhledy na záliv a hory v okolí. Je ideálním místem pro jedince, hledající klidnou pláž s minimem dalších turistů.

Abu Dabbab Beach

Abu Dabbab Beach je jednou z nejkrásnějších pláží v oblasti Marsa Alam. Nachází se asi 30 kilometrů severně od mezinárodního letiště Marsa Alam a je obklopená úchvatnou přírodou. Pláž se těší velké oblibě mezi milovníky šnorchlování a potápění. Ti nejčastěji oceňují klid, panující v zálivu, a průzračně čistou vodě. Současně je pláž jedním z nejlepších míst v Egyptě, kde můžete pozorovat mořské želvy.

Abu Dabbab Beach se fakticky skládá z dvou částí. První část je oblázková, na které se můžete slunit nebo jen relaxovat pod palmami. Druhá část je skalnatý útes. Podél něj se dá dobře šnorchlovat a potápět se v korálových útesech. Mezi nimi se ukrývají různé druhy ryb a mořských živočichů. Když budete mít štěstí, můžete zde také vidět želvy, které se sem vrací každý rok ke kladení vajec do písku pláže.

Na pláži je k dispozici turistická infrastruktura ve formě několika restaurací, stánků s občerstvením, toalet a sprch. Můžete si také pronajmout lehátka a slunečníky. V jejich stínu si pak můžete užívat na této nádherné pláži krásného slunečného dne. Podobně jako na dalších egyptských plážích, ani tady není dovoleno chodit po korálových útesech a plavat se dá v určených oblastech k potápění a šnorchlování tak, aby nedošlo k narušování přirozené mořské fauny a flóry.

Marsa Mubarak Beach

Marsa Mubarak Beach je klidnou pláží, situované v Marsa Alam asi 20 kilometrů severně od přístavu Port Ghalib. Pláž se nachází v chráněném zálivu a nabízí pozoruhodné podmořské scenérie, jako stvořené ke šnorchlování a potápění. Pláž Marsa Mubarak je též populární mezi milovníky vodních sportů. Hlavně kvůli průzračnému moři a skvělému podmořskému světu, jenž zahrnuje mnoho druhů ryb, želv, rejnoků a dalších mořských živočichů. V blízkosti pláže se také nachází řada korálových útesů a podvodních jeskyní.

I na pláži mají její návštěvníci k dispozici turistická zařízení jako jsou stánky s občerstvením, restaurace, toalety, sprchy a další. Můžete si tady také vypůjčit lehátka a slunečníky a užít si na pobřeží Rudého moře krásný slunečný den. Vedle šnorchlování a potápění se na této pláži můžete taktéž třeba projít po okolí a prozkoumat zdejší krásnou krajinu, zahrnující mangrovy a písečné duny. Přímo na Marsa Mubarak Beach je také možné si objednat lodní výlet a objevit odtud další krásné pláže a podmořské scenérie v okolí.

Sharm El Luli Beach

Sharm El Luli Beach je jednou z nejkrásnějších pláží v oblasti Marsa Alam. Najdete jí asi 60 kilometrů jihozápadně od letiště Marsa Alam. Tato nádherná pláž je lemována korálovými útesy a průzračnou vodou, což z ní dělá skvělé místo k plavání, šnorchlování a potápění. Pláž Sharm El Luli směrem z vnitrozemí obklopuje poušť a turisté se sem mohou nejlépe dostat autem nebo na čtyřkolce. Když dorazíte na pláž, můžete si tu pronajmout lehátka a slunečníky. Voda v moři je teplá a průzračná. Pod hladinou můžete pozorovat spoustu druhů ryb, želv, rejnoků a dalších mořských živočichů.

Populární pláž Sharm El Luli je výborným místem k pobytu u moře celých rodin s dětmi. Především díky klidnému zálivu a mělké vodě. Na pláži jsou k dispozici i různé vodní aktivity, jako jsou jízda na banánu a vodní lyžování. Kromě šnorchlování a potápění můžete také prozkoumat zdejší krásné okolí a projít se po pláži. Na Sharm El Luli Beach jsou k dispozici turistická zařízení včetně restaurací a stánků s občerstvením.

Qulaan Beach

Pláž Qulaan Beach byste našli v oblasti Marsa Alam v jižním Egyptě. Leží asi 40 kilometrů severně od centra města Marsa Alam. Tato pláž je daleko za hranicemi Egypta známá pro své krásné pobřeží a klidné vody. Turisté se jezdí nejčastěji relaxovat a odpočívat. Qulaan Beach obklopují skály a poušt. Ta jí dodává exotickou atmosféru. Pláž je dlouhá asi 1 kilometr a její povrch tvoří směs jemného písku a oblázků. Voda je tady průzračná a příjemně teplá, ideální stav pro plavání a další vodní aktivity.

I na pláži Qulaan je k dispozici několik zařízení pro turisty. Mezi ně se řadí restaurace a bary, nabízející tradiční egyptská jídla a nápoje. K dispozici jsou také lehátka a slunečníky, které si tu můžete pronajmout za přiměřené ceny. Pláž je kvůli mělkému moři a klidné hladině dobrým místem ke koupání rodin s dětmi. Návštěvníci se tady mohou věnovat volnočasovým činnostem jako je jízda na banánu, šnorchlování a potápění. Na pláži je také možné provozovat beach volejbal, plážový fotbal a další aktivity.

Wadi El Gemal Beach

V chráněné oblasti Wadi El – Gemal National Park najdete jednu z nejhezčích pláží v oblasti Marsa Alam. Tato pláž je považována za jednu z nejkrásnějších pláží hlavně kvůli svému průzračně čistému moři a jemnému písku na svém povrchu. Wadi El Gemal Beach je dlouhá asi 5 kilometrů a její pobřeží je lemováno krásnými korálovými útesy. Ty z ní dělají ideální místo k potápění a šnorchlování. Voda je tu velmi čistá a průzračná, takže můžete pod hladinou spatřit mnoho druhů mořských živočichů a korálů.

Na pláži Wadi El Gemal Beach nenajdete turistická zařízení. Jejich absence však jen umocňuje příjemnou atmosféru klidu a odpočinku. Na pláži Wadi El Gemal Beach se bude líbit rodinám s dětmi. Klidné a mělké moře je k dětskému skotačení jako stvořené. Návštěvníci zde mohou také provozovat různé aktivity, jako jsou beach volejbal, plážový fotbal a další sporty na pláži. Vstup do parku Wadi El Gemal National Park a na pláž je zpoplatněn. Pláž je přístupná pouze s průvodcem a doporučuje se ji navštívit v rámci organizovaných výletů.